Фестивалі в Україні

Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" гостинно запрошує на фольклорно-етнографічне свято Масниці,
Свято Водохреща цього року у Древньому Києві в «Парку Київська Русь» святкуватиметься аж три дні поспіль: 19, 20 та 21
Дата: 15 січня 2018 року Місце проведення: м. Чернівці (Центр міста) Вже за кілька днів 44 колективи традиційної
Запрошуємо  Вас на різдвяну виставку фіалок помилуватись квітучою поляною фіалкового різноманіття і зануритись у
З 6 по 8 січня в рамках шоу-програми «Новорічна казка» в Древньому Києві «Парку Київська Русь» пройде яскраве
26 лютого о 19:00 год у Львівській Опері з єдиним концертом у Львові виступить легендарний джазовий майстер Артуро
У «Парку Київська Русь» вже другий тиждень проходить святкова шоу-програма «Новорічна казка». Щодня аж до 14 січня
Дата: 22-24 грудня 2017 року Місце проведення: м. Київ, ТРЦ «КАРАВАН» 22-24 грудня 2017 року в ТРЦ «КАРАВАН»
Дата: 19 грудня 2017 року Місце проведення: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 40 З 19 грудня 2017 по 19 січня
Дата: 15 грудня 2017 – 30 січня 2018 Місце проведення: м. Київ, Співоче поле Співоче поле запрошує вас на масштабну
 • Свято Масниці в національному історико-етнографічному заповіднику
  Свято Масниці
  Національний
 • Водохреща у «Парку Київська Русь»
  Водохреща у
  Свято Водохреща
 • 15 січня у Черніцях пройде грандіозний фестиваль Маланок
  15 січня у
  Дата: 15 січня 2018
 • У столиці з 9 по 20 проходитиме виставка фіалок
  У столиці з 9
  Запрошуємо  Вас на
 • Під Києвом пройде яскраве святкування Різдва!
  Під Києвом
  З 6 по 8 січня в
 • ЛЕГЕНДАРНИЙ ДЖАЗМЕН АРТУРО САНДОВАЛЬ ВИСТУПИТЬ З ЄДИНИМ КОНЦЕРТОМ У ЛЬВОВІ
  ЛЕГЕНДАРНИЙ
  26 лютого о 19:00
 • У Древньому Києві відсвяткують новорічну ніч та новорічні свята
  У Древньому
  У «Парку Київська
 • 22-24 грудня в столиці пройде Фестиваль новорічних подарунків в ТРЦ «КАРАВАН»
  22-24 грудня в
  Дата: 22-24 грудня
 • 19 грудня у Хмельницькому пройде Різдвяний ярмарок
  19 грудня у
  Дата: 19 грудня
 • 15 грудня у Києві стартує святковий новорічний фестиваль «Льодовиковий період на Співочому полі»
  15 грудня у
  Дата: 15 грудня
Thursday, 01 June 2017 07:08

На Одещчині відбудеться ІІ етно-фестиваль «Кодима-фест»

Дата: 3-4 червня 2017 року

Місце проведення: с. Івашкове, Кодимський р-н, Одеська обл.

3-4 червня в селі Івашкове Кодимського району Одеської області відбудеться ІІ етно-фестиваль «Кодима-фест». На гостей чекатиме парад регіональної кухні, обрядів і традицій, етно-музика, ярмарок майстрів, майстер-класи з народних танців і забав.

Основною «фішкою» майбутнього фестивалю стане реконструкція весілля: протягом двох днів представники сіл району покажуть гостям фестивалю колаж місцевих весільних обрядів, починаючи від сватання і закінчуючи перевдяганням нареченої.

Крім реконструкції весілля в ці ж дні на фестивальному майданчику з дотриманням усіх старих обрядів, котрими в цій місцевості користуються і досі, пройде і справжнє весілля – одружиться пара з села Івашкова. Сільський голова Петро Погорілий в перший день фестивалю, 3 червня, розпише їх на острові Любові. Це острів, так само, як і фестивальне озеро, з'явилося в селі минулого року – напередодні І етно-фестивалю «Кодима-фест».

Традиційно, в рамках етно-фестивалю «Кодима-фест» будуть організовані туристичні тури дев’ятьма населеними пунктами району. Бажаючі зможуть ознайомитися із місцевими пам'ятками – дерев'яними церквами 19 століття, унікальним вітряком, побачити іконостас, виконаний в техніці «флоро-мазаїка», побувати на цілющих джерелах і ін.

В рамках фестивалю пройде акція «Відправ листівку другу», для якої спеціально надруковано 3 види листівок з краєвидами Кодимщини і району. Також гості фестивалю познайомляться із роботами фотохудожників, які взяли участь в унікальному фотопроекті «Земля наших предків. Кодимщина». На території II етно-екофестивалю «Кодима-фест» (3 -4 червня) буде облаштовано 8 локацій.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Урочиста хода учасників «Кодима-фест» почнеться 3 червня о 14:00 від Свято-Покровської церкви.

У перший день, 3 червня, о 14:30 на Головній сцені буде оголошено про офіційне відкриття фестивалю, з 18:00 на ній відбуватимуться виступи запрошених гуртів: “Радуйся”, “Сільська музика”, “Хорея Козацька”, “Друже Музико”, “Русичі”, “PoliКарп”. На виступах колективів свято не закінчується - з 23:00 і до 01:00 відбуватиметься Ніч танцю.

На другий день, 4 червня, на головній сцені відбудеться сольний виступ Олексія Зайця, а також виступи фольклорних гуртів “Сільська музика”, “Орелі”, інструментальної капели “Надобридень”, львівської етно-ватаги “Joryj Kłoc” та Одеського музичного кооперативу “Феликс Шиндер и Деньги Вперед”.

У Будинку культури буде розташовано Майданчик преси. 3 червня з 13:00 до 13:30 тут відбудеться прес-конференція. З 19:00 до 21:00 - презентація фотопроекту «Земля наших предків. Кодимщина» у формі слад-шоу, також будуть продемонстровані обрані фотографії з минулорічного «Кодима-фесту». У денний час першого та другого дня у Будинку культури відбуватиметься показ мультфільмів.

Дитячий майданчик «КОТРУЦА» - особлива територія фестивалю, адже тут відбуватимуться найрізноманітніші заходи, які будуть цікаві усім діткам: - територія рукоділля - майстер-класи народних майстрів із писанкарства, ткацтва на бердечку, плетіння з рогози, гончарства, різьбярства, соломкарства, петриківського розпису, виготовлення ляльок-мотанок, витинанок, свищиків та інші; - територія традиційних рухливих ігор - дітки навчатимуться регіональним іграм, у які грали наші прабабусі і прадідусі, тут же відбудуться майстер-класи з традиційних танків з Валерієм Гладунцем і музиками гурту “Варйон”, казками розважатиме усім добре відомий Сашко Лірник; - територія для малюків - забавлянки і колискові для найменших; - мотузковий майданчик для випробувань на спритність і витривалість.

Денна сцена - обрядове дійство "Весілля Кодимщини". Перший день почнеться 3 червня о 15:00 і продовжиться до 18:00. У реконструкції традиційного весілля візьмуть участь мешканці і творчі колективи сіл Кодимського району. Дійство поєднає в собі унікальні обряди, які притаманні кожному із сіл. Другий день традиційного кодимського весілля триватиме з 14:00 до 18:00.

Традиційна кухня “КОТУНЯ” - гастрономічний оазис «Кодима-фесту». Будиночки, облаштовані мешканцями сіл району, пригощатимуть традиційними стравами, які пощастить спробувати лише відвідавши ці села та на фестивалі «Кодима-фест». Гості фестивалю також матимуть можливість навчитись самостійно готувати ці страви на майстер-класах.

Галявина кобзарів. У перший день виступи кобзарів і лірників відбуватимуться з 15:00 до 18:00. Другого дня мелодії і співи кобзарів лунатимуть з 14:00 до 17:00.

Ярмарок майстрів. Народні майстри розташуються біля сільських будиночків на території «Котруци» - тут вони представлять гостям свої рукотвори та розкриють таємниці їх створення. Бажаючі зможуть придбати ті, що припали до душі, або створити подібні власноруч.

 

Read 129 times Last modified on Thursday, 01 June 2017 07:08
Святковий новорічний фестиваль «Льодовиковий період на Співочому полі» (15 грудня 2017 - 30 січня 2018)
Дата: 15 грудня 2017 – 30 січня 2018 Місце проведення: м. Київ, Співоче поле Співоче поле