Фестивалі в Україні

Thursday, 01 June 2017 07:04

ІІ етно-фестиваль «Кодима-фест» (3-4 червня)

Дата: 3-4 червня 2017 року

Місце проведення: с. Івашкове, Кодимський р-н, Одеська обл.

3-4 червня в селі Івашкове Кодимського району Одеської області відбудеться ІІ етно-фестиваль «Кодима-фест». На гостей чекатиме парад регіональної кухні, обрядів і традицій, етно-музика, ярмарок майстрів, майстер-класи з народних танців і забав.

Основною «фішкою» майбутнього фестивалю стане реконструкція весілля: протягом двох днів представники сіл району покажуть гостям фестивалю колаж місцевих весільних обрядів, починаючи від сватання і закінчуючи перевдяганням нареченої.

Крім реконструкції весілля в ці ж дні на фестивальному майданчику з дотриманням усіх старих обрядів, котрими в цій місцевості користуються і досі, пройде і справжнє весілля – одружиться пара з села Івашкова. Сільський голова Петро Погорілий в перший день фестивалю, 3 червня, розпише їх на острові Любові. Це острів, так само, як і фестивальне озеро, з'явилося в селі минулого року – напередодні І етно-фестивалю «Кодима-фест».

Традиційно, в рамках етно-фестивалю «Кодима-фест» будуть організовані туристичні тури дев’ятьма населеними пунктами району. Бажаючі зможуть ознайомитися із місцевими пам'ятками – дерев'яними церквами 19 століття, унікальним вітряком, побачити іконостас, виконаний в техніці «флоро-мазаїка», побувати на цілющих джерелах і ін.

В рамках фестивалю пройде акція «Відправ листівку другу», для якої спеціально надруковано 3 види листівок з краєвидами Кодимщини і району. Також гості фестивалю познайомляться із роботами фотохудожників, які взяли участь в унікальному фотопроекті «Земля наших предків. Кодимщина». На території II етно-екофестивалю «Кодима-фест» (3 -4 червня) буде облаштовано 8 локацій.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Урочиста хода учасників «Кодима-фест» почнеться 3 червня о 14:00 від Свято-Покровської церкви.

У перший день, 3 червня, о 14:30 на Головній сцені буде оголошено про офіційне відкриття фестивалю, з 18:00 на ній відбуватимуться виступи запрошених гуртів: “Радуйся”, “Сільська музика”, “Хорея Козацька”, “Друже Музико”, “Русичі”, “PoliКарп”. На виступах колективів свято не закінчується - з 23:00 і до 01:00 відбуватиметься Ніч танцю.

На другий день, 4 червня, на головній сцені відбудеться сольний виступ Олексія Зайця, а також виступи фольклорних гуртів “Сільська музика”, “Орелі”, інструментальної капели “Надобридень”, львівської етно-ватаги “Joryj Kłoc” та Одеського музичного кооперативу “Феликс Шиндер и Деньги Вперед”.

У Будинку культури буде розташовано Майданчик преси. 3 червня з 13:00 до 13:30 тут відбудеться прес-конференція. З 19:00 до 21:00 - презентація фотопроекту «Земля наших предків. Кодимщина» у формі слад-шоу, також будуть продемонстровані обрані фотографії з минулорічного «Кодима-фесту». У денний час першого та другого дня у Будинку культури відбуватиметься показ мультфільмів.

Дитячий майданчик «КОТРУЦА» - особлива територія фестивалю, адже тут відбуватимуться найрізноманітніші заходи, які будуть цікаві усім діткам: - територія рукоділля - майстер-класи народних майстрів із писанкарства, ткацтва на бердечку, плетіння з рогози, гончарства, різьбярства, соломкарства, петриківського розпису, виготовлення ляльок-мотанок, витинанок, свищиків та інші; - територія традиційних рухливих ігор - дітки навчатимуться регіональним іграм, у які грали наші прабабусі і прадідусі, тут же відбудуться майстер-класи з традиційних танків з Валерієм Гладунцем і музиками гурту “Варйон”, казками розважатиме усім добре відомий Сашко Лірник; - територія для малюків - забавлянки і колискові для найменших; - мотузковий майданчик для випробувань на спритність і витривалість.

Денна сцена - обрядове дійство "Весілля Кодимщини". Перший день почнеться 3 червня о 15:00 і продовжиться до 18:00. У реконструкції традиційного весілля візьмуть участь мешканці і творчі колективи сіл Кодимського району. Дійство поєднає в собі унікальні обряди, які притаманні кожному із сіл. Другий день традиційного кодимського весілля триватиме з 14:00 до 18:00.

Традиційна кухня “КОТУНЯ” - гастрономічний оазис «Кодима-фесту». Будиночки, облаштовані мешканцями сіл району, пригощатимуть традиційними стравами, які пощастить спробувати лише відвідавши ці села та на фестивалі «Кодима-фест». Гості фестивалю також матимуть можливість навчитись самостійно готувати ці страви на майстер-класах.

Галявина кобзарів. У перший день виступи кобзарів і лірників відбуватимуться з 15:00 до 18:00. Другого дня мелодії і співи кобзарів лунатимуть з 14:00 до 17:00.

Ярмарок майстрів. Народні майстри розташуються біля сільських будиночків на території «Котруци» - тут вони представлять гостям свої рукотвори та розкриють таємниці їх створення. Бажаючі зможуть придбати ті, що припали до душі, або створити подібні власноруч.

 

Масляна в «Парку Київська Русь» (17-18 лютого)
Дата: 17-18 лютого 2018 року Місце проведення: Київська обл., Обухівський р-н, с. Копачів
Свято Масниці в НІЕЗ
Дата: 17 лютого 2018 року Місце проведення: Київська обл., м. Переявслав-Хмельницький, вул.
«
»
  • 1
  • 2