Фестивалі в Україні

Tuesday, 10 January 2017 09:32

Фестиваль «Вашківецька Переберія» або «Маланка-фест» (13-14 січня)

Дата: 13-14 січня 2017 року

Місце проведення: м. Вашківці, Вижницький р-н, Чернівецька обл.

Переберія означає «перевдягання», а цей фестиваль є прямим спадкоємцем автентичних зимових святкувань Буковини, притаманних дню Маланки та дню Василя. 

Свято над Черемошем розпочнеться за кілька годин до Старого Нового року, близько 21:00. Перед тим усі чоловіки (від малечі до дідусів) перебираються, тому їх і називають переберіями. У оригінальних масках та костюмах маланкарі вирушають містом… 

Так починається святкування! 

«Маланка-фест» – один із найцікавіших зимових фестивалів в Україні, особливо для шанувальників звичаїв старовини. Саме тут найбільше можна дізнатися, як українці колись відзначали Різдво і Новий рік. 

Цей фестиваль має дуже давні традиції, збережені попри всі історичні катаклізми і навіть радянські гоніння. Тут навіть можна побачити автентичну маланку. 

2016 року у Вашківцях відкрився справжній Музей маланки, який знаходиться у дитячій бібліотеці. Експонати колоритні: перш за все, це традиційні маски (діда й баби, ведмедя і т. д) і костюми (маланки, українки, козака, вулана і бук-шандаря). Представлені й сучасні маски та фотографії. 

Фестиваль знаний за смачну буковинську кухню й напої, які вашківецькі ґазди радо пропонують гостям. 

«Маланка-фест» 2017 у Вашківцях відзначається гострим соціальним гумором: завжди варто скористатися нагодою і щиро висміяти всі ті каламбури, які так чи інакше виникають у політиці й суспільстві. 

Вашківецька маланка вже добре відома в Європі! 

Для тих, кому маланкування у Вашківцях буде замало, Буковина підготувала ще один подарунок – міжнародний «Маланка-фест» у Чернівцях. Він розпочнеться 15 січня 2017 року.

Вартість: безкоштовно. 

 

Масляна в «Парку Київська Русь» (17-18 лютого)
Дата: 17-18 лютого 2018 року Місце проведення: Київська обл., Обухівський р-н, с. Копачів
Свято Масниці в НІЕЗ
Дата: 17 лютого 2018 року Місце проведення: Київська обл., м. Переявслав-Хмельницький, вул.
«
»
  • 1
  • 2